• ilisa-Khorasan@gmail.com

  • شماره تماس :05138805874

عصرانه کتابداران مشهد برگزار شد

 

 

عصر روز چهارشنبه 23 مهر 1393 انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (شاخه خراسان) به قصد گردهمایی و  وفاق بیشتر کتابداران و دانشجویان، عصرانه‎ای را میهمان دکتر محمدحسین دیانی استاد گروه علم اطلاعات و دانش‎شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، بودند.


به گزارش لیزنا تعداد بسیاری  از کتابداران و خانواده های آنان (60 نفر) ازسازمان کتابخانه‌ها و موزه‌های آستان قدس رضوی، کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد، نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه‌های خراسان به همت انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی (شاخه خراسان) با هدف آشنایی و تعامل بیشتر میان کتابداران و ایجاد همدلی به ویژه با دانشجویان غیربومی این گردهمایی را برگزار کردند.


مهمانانویژۀ این عصرانه  دکتر رحمت‌الله فتاحی رئیس انجمن شاخه خراسان،دکتر مهری پریرخ، دکتر محسن نوکاریزی، دکتر عاطفه شریف، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، کتابداران آستان قدس،کتابداران کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد وکتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و اعضای نشریه الکترونیکی شناسه و سایر دانشجویان این رشته بودند. این گردهمایی دوستانه از ساعت 16 شروع شد و با پذیرایی و عصرانه کتابداران همراه بود و نهایتا حدود ساعت 21 پایان یافت. دانشجویان درجمعی صمیمی با حضور اساتید گروه به بحث‌های جالبی پیرامون مسائل مختلف پرداختند.


همچنین در این مراسم دکتر رحمت‌اللهفتاحی ضمن خوشامدگویی به مهمانان این عصرانه و گرامی داشت یاد استادان درگذشته آقایان دکتر حری و دکتر آزاد، بیان داشتند که اینگردهمایی‌های دوستانه فرصتی است که افراد حوزه کتابداری، فارغ از محیط کار و دانشگاه، بیشتر با یکدیگر آشنا شوند. وی بر ارزش چنین حرکتی که می تواند موجب همدلی و وفاق بیشتر گردد، و نیز بر ضرورت تدام آن و نقش انجمن در برگزاری آن تاکید نمود.


در ادامه میهمانان، از خاطرات و ماجراهای شیرینی که در حوزه کتابداری برایشان اتفاق افتاده بود صحبت کردند، و برخی افراد حاضر اشعار زیباییاز شاعران نامی ایران خواندند .